Novinky pro autory – říjen

Víte, v čem je výhoda beta provozu? Hlavně v tom, že můžeme rychle reagovat a programovat nové funkce, aniž bychom čekali na sprinty a produktové oddělení…

A taky toho hojně využíváme, takže máme celý balíček novinek, které už můžete využívat. Pojďme se na ně podívat:

Doména gazetis.to

Změnili jsme adresu publikací z původní https://p.gazetisto.com/vašejméno na novou doménu https://vašejméno.gazetis.to. A kromě toho můžeme celou vaši publikaci přesunout i na vaši vlastní doménu. Pokud máte zájem o tuto možnost, kontaktujte nás na info@staff.gazetisto.com

RSS

Všechny vaše příspěvky jsou k dispozici ve formátu RSS pro vaše čtenáře, aby si je mohli zadat do svých RSS čteček.

Možnost určit jeden příspěvek jako otevřený

Abyste ukázali čtenářům, jak vypadá váš newsletter či blog, můžete nastavit jeden vydaný příspěvek jako ukázkový. Takový se zobrazí celý i těm čtenářům, kteří vás zatím nepředplácejí.

Postup je následující:

Přejděte v administraci na seznam vydaných příspěvků, a u toho příspěvku, který chcete nastavit jako ukázkový, klikněte na ikonku zámku. Po potvrzení ikonka zámku zmodrá.

Jakmile nastavíte takový příspěvek, objeví se na vaší domovské stránce odkaz na „Ukázkové vydání“:

Odemykací odkazy

Stalo se, že jste chtěli příspěvek poslat někomu, kdo není předplatitel, aby se na něj mohl podívat? Už můžete.

V seznamu publikovaných příspěvků naleznete u každého příspěvku tlačítko „Odemykací odkaz“. Po kliknutí se vygeneruje speciální odkaz na daný příspěvek, který můžete poslat, komu chcete. Příjemce tak tento příspěvek otevře, i když není předplatitel.

Odemykací odkaz má omezenou platnost na jednu hodinu.

Stránka O publikaci

V administraci v sekci Stránky můžete nastavit obsah pro některé speciální stránky. Systém má některé stránky předdefinované. Jsou to stránky „O publikaci“, „Uvítací mail“ a „Zpráva pro dárce“. Pokud nastavíte obsah stránce „O publikaci“, objeví se odkaz na tuto stránku na vaší homepage.

Dárci

Pokud máte čtenáře či posluchače, kterým chcete dát možnost přispět libovolnou jednorázovou částkou, vyplňte stránku „Zpráva pro dárce“. Tím se aktivuje možnost „Příspěvek pro autora“.

Dárci vám mohou napsat nějaký vzkaz a, pokud s tím souhlasí, uvidíte jejich mail. Můžete jim pak individuálně poděkovat.

Na této funkci stále ještě pracujeme.

Dobrovolné předplatné

Pokud používáte obě možnosti předplatného, tedy jak základní, tak prémiové, objeví se předplatitelům i třetí možnost, předplatné „libovolné vyšší“. U takového předplatného mohou předplatitelé platit dobrovolně vyšší částku, než je premium.

Kolik, to je už na nich.

Popisky videa a audia

Při vytváření video a audio příspěvků můžete zadat popis toho, o čem je daná epizoda. V tomto popisu můžete zadat časové kódy, kde ta která část začíná. Časové kódy zadáte jednoduše, buď ve tvaru „mm:ss“, nebo „h:mm:ss“, tedy minuty a sekundy, popřípadě hodiny, minuty a sekundy. Například:

Rozhovor s hostem začíná v 04:15

Z čísla 04:15 se stane odkaz, který posluchače po kliknutí přesune na konkrétní čas v audiu nebo videu.

Pokud je čas méně než 10 minut, musíte zadat úvodní nulu, takže např. ne 4:15, ale 04:15.

Blogpost

U newsletteru přibyla možnost „neposílat mailem“. Takový příspěvek nepůjde odběratelům mailem, ale zobrazí se jen na webu, jako kdyby to byl zápisek na blogu.


Tolik tedy novinky pro autory za první půlku října.

Máte nějaké další nápady, které by se vám hodily při publikování? Napište nám na info@staff.gazetisto.com, těšíme se na vaše maily.