Jdeme na to

Spouštíme Gazetisto.

Tak, a jsme tady. Po několika měsících vývoje jsme konečně spustili betaverzi Gazetista. Je to technologická platforma pro všechny lidi, kteří vidí, kudy ve světě digitálního obsahu běží zajíc.

Podle nás sprintuje směrem do míst, kde slovo „obsah“ neznamená jen obecný mediální balast, posbíraný z pěny dní, ale informace, které zajímají konkrétní čtenáře či posluchače. Takové, které tvoří špičkoví autoři, respektovaní odborníci, nadšenci, lidé zajímaví, inspirativní, vtipní, … Prostě všichni, kteří jsou pro své čtenáře a posluchače sami pojmem, nebo alespoň mají ambici a sebevědomí se jím stát.

A tvořit špičkový obsah – ať je to komedie, komentář, kniha či série rozhovorů v podcastu – není jen tak. Každý, kdo si to někdy zkusil, ví moc dobře, že to dá fakt hodně práce a zabere to spoustu času. Dělat něco takového zadarmo, jen za dobrý pocit, to dlouho nejde. Věříme, že jediná fér cesta je nechat si za svou práci zaplatit od těch, kdo ji používají, tedy v tomto případě od čtenářů či posluchačů.

Ovšem technologická bariéra, kterou jako autor musíte překonávat, abyste si nechali za svou práci platit, je zatím příliš vysoká. A proto jsme tu my.

Díky Gazetistu si můžete jednoduše založit newsletter, či podcast – nebo všechno najednou – a začít psát a natáčet. Budovat si svou vlastní databázi čtenářů a posluchačů, kteří ocení, co děláte. A ocení to jediným objektivním měřítkem: budou vám za to platit.

Můžete publikovat jako hobby, ve svém volném čase, a mít za to příjemný přivýdělek, nebo si postupně vybudovat skupinu předplatitelů a udělat si z publikování prostřednictvím Gazetista svůj hlavní job. To je jen na vás, nikdo vás v tom nemůže omezovat.

Gazetisto je služba, která vám v tom pomůže. Není to médium, nejsou to žádné nové digitální noviny. Nemáme editory, kteří by vás hodnotili a oceňovali tím, že váš obsah upřednostní či upozadí. My máme technologii a budeme se snažit, abyste vy i váš obsah byli vidět.

Ostatní je naprosto na vás a na vaší šikovnosti. Nejlepším měřítkem úspěchu jsou vaši čtenáři a posluchači, kteří vám za obsah budou platit.

Gazetisto vám pomůže se správou předplatného, s vybíráním peněz a s technologií. Vy se jen rozhodněte, o čem chcete psát nebo točit, a začněte!

Hodně štěstí!

Upozornění: Několik týdnů teď poběží Gazetisto v omezeném režimu, tedy na pozvánky pro vybrané autory – to abychom měli dost času na to se každému individuálně věnovat, projít s ním procesem nastavení ceny a odladit případné problémové partie. Pokud máte zájem stát se autorem, nechte nám na sebe kontakt a pár slov o tom, o čem byste chtěli psát. Jakmile to bude možné, kontaktujeme vás a domluvíme se.